Loading...

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

dnb.sk chat roomdnb.sk chat room

Close

Online users

You have been away click here for refresh.

  Slovak & world drum 'n' bass scene - 0 users logged in  News

  Moveknowledgment (SLO) vo štvrtok v Subclube

  Slovinský projekt Moveknowledgement sa slovenskému publiku po prvýkrát predstaví už tento štvrtok 6. novembra na akcii Dubtrap v Subclube.

  Päťčlenné teleso sa vo svojej tvorbe slobodne a veľmi presvedčivo pohybuje niekde na hranici medzi dubom, hip-hopom, funkom, electrom, rockom a ostrovnými žánrami ako trip-hop či jungle a drum&bass. Cieľom jednej z najoriginálnejších a medzinárodne najúspešnejších slovinských kapiel je ponúknuť poslucháčovi na jedinom koncerte široké hudobné vyžitie. Tvorba projektu Moveknowledgement vďaka hlasovému prejavu výrazného frontmana miestami pripomína Beastie Boys či Rage Against The Machine, inokedy vás jej skúsení inštrumentalisti unesú do hlbín britského undergroundu, v ktorom sa nechali inšpirovať najmä dubom a elektronickou tanečnou hudbou.

  Hudobníci z mestečka Novo Mesto sú držiteľmi ceny Boomerang Award za rok 2002, kedy boli vďaka energickým vystúpeniam zvolení za najlepšiu slovinskú koncertnú kapelou. Už v roku 2003 boli headlinerom viacerých slovinských festivalov, zahrali si popri Asian Dub Foundation a vystúpili pred tisíckami divákov na srbskom EXIT festivale - najväčšom hudobnom podujatí vo východnej Európe.

  Lídrom kapely je Miha Blažič alias N’toko, ktorý v rokoch 2002 a 2003 dvakrát po sebe vyhral slovinský freestyle battle. Raper a vokalista, ktorý sa narodil v Slovinsku, no veľkú časť svojho života prežil v Los Angeles, údajne ešte nikdy žiadny rapový freestyle neprehral, či súťažil v jazyku slovinskom alebo anglickom. Jeho debutový sólový album ‘Cesarjeva nova podoba’ (2003) je kritikmi dodnes považovaný za najlepší slovinský hip-hopový album.

  moveknowledgement-1.jpg

  Na svojom druhom albume ‘Dobrodelni koncert ob koncu sveta‘ (2005) sa N’toko hudobne posunul ešte ďalej – počítačové beaty nahradila päťčlenná kapela, ktorá vonkoncom nemala záujem zotrvávať vo vodách klasického hip-hopu. Na albume sa tak so zmutovanými hip-hopovými beatmi stretáva čokoľvek od jazzu až k noiseu a nový experimentálny zvuk zároveň otvoril nové alternatívne cesty aj pre samotného vokalistu. Ten vo svojom hlase objavil omnoho poetickejšiu polohu a čoraz viac ho začal využívať aj ako hudobný nástroj. Okrem vlastných projektov má na konte i štúdiovú spoluprácu s breakbeatovým duom BeatMyth.

  Jeho všestrannosť potvrdzujú aj pravidelné vystúpenia v slam poetry, účinkovanie na free-jazzových jam sessions, alebo ako MC po boku drum&bassových DJov a reggae selektorov. Toto všetko sa prejavilo i v ďalšej tvorbe jeho domovskej kapely Moveknowledgement, ktorá sa na svojich najnovších albumoch ‘Ant People’ (2005) a ‘Listen to Nebukadnezar’ (2007) posunula smerom k slobodnej experimentálnej tvorbe využívajúcej talent svojho frontmana a bohaté improvizačné schopnosti zostavy, ktorá má za sebou úctyhodný počet spoločných vystúpení. Moveknowledgement odohrali stovky koncertov v krajinách bývalej Juhoslávie, desiatky vystúpení vo Francúzsku, kde sa predstavili na festivaloch (Europavox, De Mondes aux Balkans,…) a v kluboch (turné v roku 2007), koncertovali aj na prestížnom podujatí Popkomm v Berlíne či na maďarskom festivale Soundquest.

  Momentálne sú na turné po krajinách strednej a východnej Európy, počas ktorého okrem Bratislavy navštívia aj Prahu, Brno a Budapešť. Na tomto turné okrem skladieb z posledného albumu ‘Listen to Nebukadnezar’ „testujú“ aj nové doposiaľ nevydané skladby. Už túto zimu by im malo vyjsť nové EP, ktoré predstaví ich vedľajší elektronický projekt Moveknowledgement Free Pop Orchestra.

   

  Okrem hudby sa členovia kapely zaujímajú aj o alternatívne formy vizuálneho umenia ako je napríklad analógový VJing. Svoj hudobno-vizuálny projekt predstavili na minuloročnom festivale Animateka.

  Moveknowledgement sa slovenskému publiku po prvýkrát predstavia vo štvrtok 6. novembra na akcii Dubtrap v bratislavskom Subclube. Okrem nich sa na podujatí predstaví aj britské duo Monkey Steak, dvojica domácich DJov a turntablistov Inso a Shutcoo, ako aj rezidenti Dubtrapu eristek a PIA8.

  You must be loged in, to post a comment!


  Inquiry

  Sledujete dianie okolo netlabelov, ktoré ponúkajú hudbu zadarmo?

  RESULTS

  Signall_FM  © dnb.sk crew 2002
  Webhosting sponzorovaný spoločnosťou WebSupport

  Toplist
  Toplist