Loading...

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

dnb.sk chat roomdnb.sk chat room

Close

Online users

You have been away click here for refresh.

  Slovak & world drum 'n' bass scene - 0 users logged in  News

  Monkey Steak - bicie, basy a world music

  Za chrumkavým názvom Monkey Steak sa skrývajú dvaja svojskí producenti – Atki2 z Bristolu a Hanuman z Londýna. S chirurgickou presnosťou nakrájané beaty (zlomené je v tomto prípade slabé slovo) sa v ich tvorbe stretávajú s valivými basovými linkami a exotickými rytmami zo všetkých kútov sveta. Ako DJi nepohrdnú žiadnym „riddimom“, na ktorý sa dá tancovať – či je to indická bhangra, sudánsky pop, klezmer, balkánska dychovka, brazílsky baile funk alebo jamajský dub. Vplyv hudby rozličných svetových kultúr sa odráža aj v ich vlastnej produkcii, vďaka čomu sa výrazne odlišujú od väčšiny svojich kolegov na elektronickej scéne. Ak by sme ich chceli zaradiť v rámci terminológie hudobných škatuliek, Monkey Steak sa ako producenti pohybujú niekde na hranici medzi žánrami ako dubstep, grime, 2step, 4/4 bassline, IDM electronica, jungle a breakcore.

  monkey-steak.jpg

  Na britskú undergroundovú scénu spoločne vstúpili v roku 2005, kedy na značke Werk Discs vydali svoj prvý 12" vinyl s názvom 'Grim Dubs Vol.1'. Londýnsky label Werk Discs (Starkey, Zomby, Disrupt, Actress,...) je známy tým, že v rámci elektronickej hudby striktne odmieta žánrovú špecifikáciu svojich umelcov a Monkey Steak svojím prvým releasom dokonale zapadli do jeho koncepcie. Oba tracky na platni sú charakteristické mashupom breakcorových nasekaných a prefiltrovaných bubnov s bublajúcou basou v tempe dubstepu a grimeu. A to všetko zlepené dohromady estetikou IDM elektroniky. "Breakcoreový grime" v podaní Monkey Steak priniesol okrem zaslúženého rozruchu aj isté zmätenie. Keďže spolu so svojím rovnako nekomformným labelom definovali tento počin slovkom "grim", dubstepoví fandovia im spočiatku príliš netlieskali. V tom čase totiž tvorcovia a prívrženci dravej, no zároveň "mladej a krehkej" scény ešte netušili, že "do roka a do dňa" sa z dubstepu stane celosvetový klubový movement... Niektorí preto videli v 'Grim Dubs Vol.1' a v samotnom termíne "grim" hrozbu - považovali ho za akýsi výsmech dubstepu, tak ako je breakcore z istého pohľadu výsmechom mainstreamového drum&bassu. Dráma sa však napokon nekonala, už v roku 2006 prišli ďalšie releasy Monkey Steak (a sólové počiny štúdiovo produktívnejšieho Atki2) ako 'Electric Birdland EP' a najmä 'Lighthouse Dub', ktoré dnes patria k dubstepovým klasikám.

  copy_monkey-steak.jpg

  Aj napriek tomu však zostávajú i naďalej verní nadžánrovej produkcii svojich tanečných, meditatívnych a "medi-tanečných" beatov. Po prezentovaní svojej tvorby prostredníctvom labelov ako Werk Discs, Punch Drunk či Death$ucker Records sa Hanuman a Atki2 tento rok rozhodli založiť si vlastný label Steak House. Ako prvá placka na ňom vyjde 'Tigris Riddim', do konca roka chystajú aj nové EPčko na Murderbotovej značke Sleazetone (sesterský label Dead Homies).

  Monkey Steak sa na Slovensku po prvýkrát predstavia vo štvrtok 6. novembra na akcii Dubtrap s ďalším špeciálnym hosťom v bratislavskom Subclube a o deň neskôr, v piatok 7. novembra, v Clube No.3 v Nových Zámkoch na akcii Step It Up ***** Exclusive.

  Podrobné informácie o oboch akciách prinesieme čoskoro.

  • 6.11.2008 - Bratislava, Subclub
  • 7.11.2008 - Nové Zámky, Club No.3

  Ochutnávka v podobe mixovaných setov:

  You must be loged in, to post a comment!


  Comments

  • quite

   quite | Subject: nfo | Fri, Oct 31st 2008, 18:55
   Quote this comment

   branoq said:
   na www.ccx.sk nie je nic informacii.to je v ten den ako fresh len iny stage? dik za info..bro


   Fresh je v CCX, toto v No.3....

  • SuzieMorkee

   SuzieMorkee | Subject: velmo fine | Fri, Oct 31st 2008, 17:53
   Quote this comment

   prijemne setiky :)

  • branoq

   branoq | Subject: ako to teda je | Fri, Oct 31st 2008, 17:05
   Quote this comment

   na www.ccx.sk nie je nic informacii.to je v ten den ako fresh len iny stage? dik za info..bro


  Inquiry

  Sledujete dianie okolo netlabelov, ktoré ponúkajú hudbu zadarmo?

  RESULTS

  Signall_FM  © dnb.sk crew 2002
  Webhosting sponzorovaný spoločnosťou WebSupport

  Toplist
  Toplist