Loading...

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

dnb.sk chat roomdnb.sk chat room

Close

Online users

You have been away click here for refresh.

  Slovak & world drum 'n' bass scene - 0 users logged in  News

  L Plus: "Keď sa chodilo na lyžiarske a iné výlety, ešte ma alkohol nezaujímal. Riešil som babenky na triezvo." // BEATZ.46

  Myslíte si, že dlháň L Plus bol dobrým študentom, ktorý robil radosť rodičom alebo provokoval učiteľky z poslednej lavice? Ako mu to išlo v škole a ako mu to ide teraz sa dočítate v nasledujúcom rozhovore.

  Ahoj Larry, aké bolo leto? Veľa hraní? Kde sa najviac páčilo?

  Leto nič moc, aspoň že hraní bolo dosť. Najlepšie bolo asi na Open Air Festivale v Česku (festival sa naozaj volal Open Air Festival), kde som si zahral s LTJ Bukemom a MC Conradom. Tam síce tiež pršalo, ale náš dnb stage bol komplet zastrešený, takže ľudí a zábavy bolo dosť.

  Ako si trávil leto keď si ešte chodil na školu?

  Od rána do 5 kúpalisko, od 6 do tmy basketbal. Keď bolo škaredo, hrali sme s kapelou v pivnici (ja na elektrickej gitare). Na prvom mieste bol vždy nejaký pohyb.

  Pochváľ sa aký si bol žiak, mal si školu na prvom mieste? Chodil si do školy vždy medzi poslednými alebo si bol vzorný chlapec? Ako si vychádzal s učiteľmi, nevyrušoval si?

  No mne učivo nikdy nerobilo nejaké problémy, ale že by som bol skvelý žiak, to by som asi klamal. Známky som mal vynikajúce, ale učitelia mali na mňa nervy furt. Keď som sedel v zadnej lavici, presadili ma dopredu a naopak. Školu som mal rovno pred domom, najbližšie zo všetkých a preto som chodil posledný. Keď som videl že sa behá 12 minútovka, tak som prišiel až na ďalšiu hodinu. A telocvikára išlo roztrhnúť. Reprezentoval som školu vo všetkých disciplínach, získal som aj pár pohárov riaditeľovi do zbierky, ale aj tak som mal na konci roka 2 a 3 z telesnej. :)

  Čo si mal radšej? Logiku a matiku, alebo bifľovačky a dejepis? Alebo telesnú?

  Matika, geometria, fyzika, telocvik - to bola moja špecializácia. V rodine to nemáme, mama so mnou asi v bruchu zaspala na strihu z Burdy a ja som po narodení tie priamky, čísielka a úsečky lepšie videl :)

  lplus-03.jpg

  Veľa ľuďom sa začína škola, poraď nejaké dobré a zaručené producentské triky na odpisovanie.

  V spy shope majú bluetooth slúchadlo, ktoré v uchu nevidno. Stačí si do mobilu nahrať učivo a je to vybavené. 

  Aké si mával známky? Nebola ani žiadna dvojka z chovania za fajčenie na záchodoch alebo falšované ospravedlnenky? Aký najväčší problém si si na škole vyrobil?

  Známky som mal väčšinou jednotky, ale správanie mi kazilo priemer. Tým, že ma triedna proste nevedela vystáť sa stávalo, že mi neuznávala ospravedlnenky ktoré boli naozajstné. Takže sa mi nazbieralo toľko hodín, že som mal každý rok 2 a raz 3 z chovania. Naši si najprv mysleli, že to idú riešiť do školy, ale potom zistili že triedna je fakt kus tupej ženy, tak sa na tých známkach už len bavili.

  Ona ma dokonca nechala v maturitnom ročníku prepadnúť z matiky a to ja matiku fakt môžem. No tak sa stalo, že som spravil komisionálky na jednotku a maturitu tiež na jednotku. Triedna potom mala problém s riaditeľom, pre ktorého som bol športový hrdina. :) Mám pocit, že po tejto skúsenosti jej už nedali žiadnu triedu.

  Vždy si hovoril rodičom o rodičovských združeniach, alebo si to niekedy premlčal?

  Ja som s rodičmi viedol otvorený dialóg, vedeli vždy o všetkom odo mňa, takže som ich tam dokonca musel nútiť, keď sa im niekedy nechcelo. Verím, že to museli byť občas muky, hodinu počúvať urazenú päťdesiatničku ako sa dospelým ľudom sťažuje na deti, ktoré kradnú kriedu a ničia špongie. 

  Čo lyžiarske a rôzne školské výlety? Chodili ste? Schovávali ste pred učiteľmi fľašky s alkoholom? ;-)

  Keď sa chodilo na lyžiarske a iné výlety, ešte ma alkohol nezaujímal. Riešil som babenky na triezvo. To bol lepší šport.

  lplus-02.jpg

  A dievčatá na škole? Mal si prehľad?

  V pohode. Tie pekne sa páčili mne, a tým škaredým zase ja. Ale vtedy som bol ešte malý a tichý. :)

  Nemal si nikdy pocit, že sa škola bije s tvojim voľným časom? Myslím napríklad keď si sa začal venovať hudbe...

  Hudbu som riešil na škole s chalanmi, s ktorými som mal Trademark Crew keď som objavil gramce a vinyly. To mi práve škola objavila DNB. Horšie je to teraz, keď robím art directora v agentúre.

  Ale prejdime radšej späť k hudbe.. Na BEATZ.46 sme pozvali teba a B-Complexa . Boli ste pri začiatkoch čo sa týka produkcie na Slovensku, aké boli tie začiatky z tvojho pohľadu?  Na čom si začínal? Pamätáš sa? Veľa ste si pomáhali (nie len s Matúšom, ale aj inými producentami a djmi, napr. Smote), alebo ste až v takom kontakte ani neboli?

  Keď som začínal, boli tu Ear Drum Kru, ktorí mali 1 vydarený track. Ďalšie sa na akciách veľmi nedali pustiť. Takže tu nebolo nič, čoho by som sa mohol chytiť. Najprv som robil vo Fast Trackeri, na ktorý si spomína aj B-Complex a potom som prešiel na FL, na ktorom robím doteraz. O Smotem som sa dozvedel až keď som už vydával dosky, ale s B-Complexom sme sa stretávali celkom často.

  Čo má nové L Plus? Flood vydaný pre VIPER je veľmi vydarená vec. Môžeme sa tešiť na vlnu podobných skvelých kúskov?  Máš teraz dostatok času na produkciu? A chystáš ešte aj iné veci? Ako to s tebou momentálne vyzerá po tejto stránke?

  Mám na pláne vydať EP na austrálskom vydavateľstve, ďalších pár trackov pôjde von aj na iných labeloch ako Viper. Tiež mám hotový remix pre Johna B, ktorý vyjde na Beta Recordings. Momentálne mám celkom v pohode time management, takže tých trackov na podobnej vlne ako je Flood ešte zopár spravím. Už mám jeden skoro hotový, hral som ho v Partizánskom, ešte predtým ako som išiel na Hvar a šlapal úplne skvele.  Rozhodne sa toho chystám spraviť čo najviac ako sa bude dať. :)

  lplus-01.jpg

  S B-Complexom ste sa nikdy nesnažili o spoluprácu? Nemáš  na starom HDD zabudnutý nejaký spoločný track? :-)

  Máme spoločný projekt, volá sa NBA. V blízkej dobe ho chceme znova oživiť. Viac o tom nepoviem, lebo ešte sám neviem. Ale veľmi sa na to teším. Tá spolupráca dvoch producentov buď prácu na tracku urýchli alebo spomalí. Ja dúfam v tú prvú možnosť a navyše, že z toho vylezie to najlepšie z B-Complexa a L Plusa.

  A teraz posledná otázka, ktorá zaujíma všetkých najviac, takže si dobre premysli odpoveď. Keby si bol dj Logistics, ako by si sa vyhovoril profesorovi keby zistí, že si sfalšoval ospravedlnenku???

  "Viete pán profesor, ja som včera naozaj bol na koncerte Davida Hasselhofa v Tirolsku."

  Veľmi pekne ďakujeme za rozhovor. Už sa tešíme na školský rok!

  beatz46fly-web400.jpg

  You must be loged in, to post a comment!


  Comments

  • MACHTO

   MACHTO | Subject: all | Mon, Sep 6th 2010, 19:43
   Quote this comment

   šetci čo to slúchadlo použijú, budú povedaný !!!!

  • stenLee

   stenLee | Subject: --- | Mon, Sep 6th 2010, 14:55
   Quote this comment

   jou nasty beats addicted__tak na to ozivenie sa velmi tesim :D

  • 3lo

   3lo | Subject: :)) | Mon, Sep 6th 2010, 07:36
   Quote this comment

   "V spy shope majú bluetooth slúchadlo, ktoré v uchu nevidno. Stačí si do mobilu nahrať učivo a je to vybavené. "

   díky za tip (((: btw nice interview


  Related

  Inquiry

  Sledujete dianie okolo netlabelov, ktoré ponúkajú hudbu zadarmo?

  RESULTS

  Signall_FM  © dnb.sk crew 2002
  Webhosting sponzorovaný spoločnosťou WebSupport

  Toplist
  Toplist