Loading...

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

dnb.sk chat roomdnb.sk chat room

Close

Online users

You have been away click here for refresh.

  Slovak & world drum 'n' bass scene - 0 users logged in  News

  Rozhovor: Krooked // BEATZ.32

  Nezabudli sme ani na Camovho parťáka spoza gramcov Krookeda. Do BEATZu zostáva už iba pár dní, do toho, že si prečítate nasledujúci rozhovor už iba jedno kliknutie.

  Camo sa chválil, že skončil na jedenástom mieste na majstrovstvách sveta v skateboardingu. Dúfam, že sa nenecháš zahanbiť a teraz sa vychváliš v čom si lepší ako on, aby sa na BEATZi dievčatá nepozerali s údivom iba na neho.
  Keď mám byť úprimný, nie je veľa vecí, v ktorých by som bol dobrý. No dá sa spomenúť niečo, čomu aj tak ľudia ťažko uveria. Za mlada som bol členom rakúskeho cross country skiing tímu, vyhrali sme nejaké národné majstrovstvá a tak. Nanešťastie, školské povinnosti odsunuli toto hobby na druhú koľaj. Takže momentálne som iba obyčajná lemra.

  Dobre. Než začneme, je niečo čoho sa bojíš?
  Možno mám arachnofóbiu. Naozaj neznášam pavúkov. Tieto zvieratá ma rozčuľujú. A čoho sa ešte bojím? Určite toho, aby som nevytiahol zlé CD, keď hrám. (Čau, Camo :-)).

  Na začiatok máš možnosť o sebe napísať čokoľvek, čo ťa najviac vystihuje, čím sa najviac predstavíš a prezraď nám aj motto, ktorým sa riadiš. Potom sa pustíme do otázok ohľadom hudby. Nielen hudby.
  Ťažká otázka, pretože to znamená opísať moju osobnosť. Ale najlepší opis, ktorý na mňa sedí je asi: veľmi flexibilný, nie zameraný na jediné, zbožňujem skúmať nové veci. Takže sa toho naozaj nebojím. Som ako wireless pre počítač. (no snáď nie taký nespoľahlivý).

  Venuješ sa produkcii a zo setu, ktorý ste s Camom namixovali je vidieť, že máte kopec dokončených vecí. Ako prebieha vaša spolupráca, keďže každý z vás býva v inom meste, je to čisto spolupráca cez internet, alebo sa stretávate u niekoho v štúdiu?
  Odkedy som začal s Camom spolupracovať, veci sa menia veľmi rýchlo nielen pre mňa, ale i pre neho. Učí ma. Práve preto možno spolu znieme viac profesionálne (aspoň v to dúfam :-)). Nikdy som sa s ním však v žiadnom štúdiu nestretol. Pre produkciu používame len VSTunnel.

  krooked-01.jpg

  Ako dlho vám trvá, kým dostanete track do fázy, kedy si poviete, že ste s ním spokojní? Čo robíte inak, aby vaše veci nezapadli medzi ostatnou produkciou, ktorej je dnes tak veľa? Ako dlho by ti trvalo, keby si chcel čo najrýchlejšie spraviť track?
  Je skoro nemožné byť na 100% spokojný s trackom. Aj keď už máš v rukách vlastné vinyly, sú tam stále veci, ktoré mohli byť spravené lepšie. Pretože drum & bass scéna sa rozrastá, začína byť ťažké získať si v nej nejakú tú pozornosť. Preto rád skúšam niečo čo ide i mimo drum & dass. Napríklad kríženie electrohouseu s drum & bassom.
  Skutočne všetko záleží na tracku, na ktorom práve pracujem, ten je niekedy dokončený za jeden deň. Ale sú tu i projekty, na ktorých dokončenie potrebujem týždne.

  Tak sa ukáž, chceme tu teraz mať hotovú vec, v ktorej použiješ vokály so slovami BEATZ, Trnava, Slovakia atď.
  OK, volám Madonne kvôli vokálom, Timbalandovi pre nejaké beaty a Sonymu, aby doručili zlatú platňu. :D

  Po produkcii príde DJing, alebo naopak. Ako to bolo u teba? Hrával si skôr ako si začal pracovať na hudbe? Čo ťa presvedčilo aby si začal robiť jedno aj druhé? A máš nejaké ciele, kam to chceš v hudbe dotiahnuť?
  Začal som s produkciou okolo trinástich alebo štrnástich, len preto aby som sa doma nenudil. Keď som si začal myslieť že beaty sa zlepšili, chcel som nejakých ľudí, ktorí by ich počúvali. To bol hlavný dôvod začiatku mojej kariéry ako DJa. Drum & bass je zmes všetkej hudby - žiadne obmedzenia a obrovské množstvo subžánrov. Snažil som sa vyprodukovať viacero žánrov, ale jedinú vec, ktorú som chcel kedy robiť bol dnb.
  Pretože dnb je „sausage business"- „párkový business" /pozn. aut.: v zmysle toho, že to je mužská doména zväčša/ (áno, celkom neprofesionálny business :-)), som rád, že som v tomto momente tam kde som, ale vonkoncom sa nebojím príchodu nových veľkých vecí.

  Aký je tvoj názor na dopredu pripravené sety, kedy DJi odohrajú „to čo si doma napíšu na papier"? Robíš niečo podobné aj ty, alebo hráš podľa atmosféry v klube? Keď sa povie, že: „tento DJ zahral fakt dobre", čo si pod tým predstavíš?
  Väčšina DJov si pripravuje sety doma. Keď si doma skúšaš nové mixovacie techniky, zapamätáš si ich a použiješ ich aj na akciách. To isté platí pre BPM trackov. Po chvíli si ich zapamätáš. Stáva sa mi to často.
  ALE najdôležitejšou vecou je dosiahnuť to, aby ľudia vytvorili party, dostať ich do varu, prinútiť ich aby zabudli na všetko okolo. A ak niekto radšej pripravuje sety doma a potom to dobre funguje na party - prečo nie?
  Naozaj dobrý a skúsený DJ by mal byť schopný kontrolovať dav. Taktiež by mal byť schopný prekvapiť ľudí s niečím neočakávaným, napríklad hraním techna namiesto house časti.

  Koncom mája sa uskutoční najväčší drum and bassový festival v Rakúsku - Urban Art Forms. Navštívil si niekoľko ročníkov, hráš na ňom a tak nám prezraď niečo viac o ňom. Niečo, čo sa nedozvieme z tlačoviek a presvedč nás, aby sme tam prišli.
  Čo musím povedať predtým, než sa rozhodneš ísť: jednoducho nie je možné zostať triezvy, ak chceš zostať 3 a viac dní. Posledný deň nebudeš mať už žiadnu silu, takže predtým, ako vôbec vyrazíš, zorganizuj si program a rozhodni sa, čo chceš vidieť.
  Na miestach kde sa kempuje je taktiež hudba, prehrávaná pomocou malých sound systémov. Takže budeš schopný spať len v prípade, že si poriadne opitý. :-D
  Ale počul som, že tento rok bude kemping rozdelený. Na jednom mieste nebude dovolené hrať hudbu, na druhom áno.

  krooked-04.jpg

  Camo nám o tebe prezradil, že si minule vytiahol z CD playera CD, ktoré práve hralo. Zlepšil si sa už odvtedy v hraní? :-)
  Oh, naozaj? Haha. Toto sa mi našťastie nikdy zatiaľ nestalo. Musí to byť však strašný pocit, len sa spýtajte Cama - on to dobre pozná! :-)

  Budeš s ním aj naďalej spolupracovať, keď o tebe hovorí takéto veci? Ako ste sa vlastne spoznali, kedy ste začali spolu hrávať, spolupracovať na trackoch a čím ťa najviac prekvapuje?
  Skončiť spoluprácu s Camom by bolo ako strelenie si do vlastného chrbta. Už to nie len spolupráca, sme tím a ja si to užívam. Takže ma nič tak ľahko a rýchlo v spolupráci s ním nezastaví. Začali sme spolupracovať na prvom tracku s názvom „Play it" v januári 2007, krátko nato som ho objavil na MySpace. Naša prvá spoločná akcia bola v októbri 2007, pred 1200 ľuďmi. Obrovská party pre moje prvé b2b stretnutie s ním. Pravdepodobne najviac udivujúce na Camovi je to, že vôbec nevyzerá, že je v strese, aj keď je profesionálnym skateboarderom, producentom, DJom a i študentom zároveň.

  Nestáva sa vám, že sa cestou na hranie pohádate a potom keď máte spolu hrať, tak na seba iba zazeráte? Čo produkcia? Kto má hlavné slovo a kto je ten, kto musí ticho poslúchať? Keďže ty si ten mladší, ako si u Cama buduješ rešpekt? Je to silou? :-)
  Zatiaľ sme nemali žiadne konflikty. Je to možno preto, že jednoducho sa navzájom akceptujeme. Niekedy máme rozdielne názory na vec, ako napríklad mixdowny, zvuk, mixovacie techniky a podobne. Nie je to však nič podstatné. :-)

  Niektoré dievčatá chodia na party aj kvôli tomu ako vyzerajú DJi, ktorí na nej hrajú, preto mu aj ľahšie odpustia, keď nezrovná šestnástky ;-). Ako by si zostavil lineup, keby si chcel mať v prvých radách iba kričiace dievčatá? Ktorých pekných DJov by si vybral?
  Metrik
  Camo
  Krooked
  L Plus
  Erm...
  ...Nie je Brad Bitt aj Djom náhodou? Haha.

  krooked-03.jpg

  Ktoré tracky dostávajú dievčatá v prvej rade do kolien a kedy si začínajú vyzliekať tričká?
  Nezáleží na tracku - záleží na dobre vyzerajúcom DJovi.;-)

  Prečo sa viacerí producenti v ich uzšom kruhu volajú navzájom „gay"? Už som sa s tým stretol a zdá sa mi to dosť zvláštne, pretože veľa z nich má priateľky... Alebo niečo predstierajú? Aká je teda pravda?
  Znamená to niečo ako kamoš, brácho. Každého na scéne môžeš osloviť „hey gay". Skús to sám! Hehe
  OK. Žartujem - myslím, že to pochádza z dnb akcií, pretože 75% návštevníkov je mužského pohlavia. V Rakúsku práve preto voláme dnb akcie párkové párty /sausage parties/.

  Ktorý z rakúskych DJov najradšej trávi čas s dievčatami po tom čo odohrá? ;-)
  Všetci sme gayovia. :-)

  Je niečo, na čo sa na Slovensku tešíš? Čo vieš o tejto krajine? Čo vieš o akciách BEATZ a čo sa chystáš zahrať pre návštevníkov tejto akcie?
  Teším sa na stretnutie s milými ľuďmi, je super keď môžeš spoznať novú kultúru, tiež klubovú kultúru. Aby som bol úprimný, neviem o tejto krajine veľa, je to susedná krajina Rakúska, člen Európskej únie a podobne. A počul som, že sú tam pekné dievčatá. :-)
  Niektorí chalani, čo na tejto akcii už raz vystúpili, ako napríklad Paul InsideInfo, mi povedali, že táto akcia je úplné šialenstvo. Takže sa na to totálne teším!
  Na paty máme pripravených kopu ešte nehraných trackov. Medzi nimi veľa vypaľovačiek (bangers), nielen od rakúskych autorov ale aj medzinárodných. Takže pozor na to!

  Keby si bol DJ Logistics, ktorú modelku by si zbalil ako prvú?
  Vidím, že DJ Logistics je pre teba veľmi atraktívny. Mám mu povedať, aby ťa kontaktoval cez net?

  Ďakujem za rozhovor.
  Tešíme sa! :-) Vidíme sa na BEATZ!

  Profil a mixovaný set, ktorý pripravil Krooked spoločne s Camom nájdete TU.

  beatz32fly-web500.jpg

  text: Quite & Redlolee

  You must be loged in, to post a comment!


  Comments

  • Redlolee

   Redlolee | Subject: dufam, ze | Wed, Apr 9th 2008, 23:59
   Quote this comment

   quite said:
   skinnee said:
   velmi dobry rozhovor...ta odpoved na poslednu otazku ma pobavila. Len komu bola urcena? ;)

   Dufam ze...


   :-D


   dufam, ze si naschval nenapisal moje meno

  • mala

   mala | Subject: hmmm | Wed, Apr 9th 2008, 22:17
   Quote this comment

   quite said:
   skinnee said:
   velmi dobry rozhovor...ta odpoved na poslednu otazku ma pobavila. Len komu bola urcena? ;)

   Dufam ze...

   dufas,ze co? ze ta skontaktuje( a potom mozno nieco viac..)? :-D


   :-D

  • mala

   mala | Subject: :-) | Wed, Apr 9th 2008, 22:14
   Quote this comment

   kolko zivotnych pravd v tomto rozhovore...:-D

  • quite

   quite | Subject: hmmm | Wed, Apr 9th 2008, 19:42
   Quote this comment

   skinnee said:
   velmi dobry rozhovor...ta odpoved na poslednu otazku ma pobavila. Len komu bola urcena? ;)


   Dufam ze...
   :-D

  • skinnee

   skinnee | Subject: :) | Wed, Apr 9th 2008, 19:23
   Quote this comment

   velmi dobry rozhovor...ta odpoved na poslednu otazku ma pobavila. Len komu bola urcena? ;)

  • Lixx

   Lixx | Subject: .) | Wed, Apr 9th 2008, 11:03
   Quote this comment

   hehehe parada :) Dobre som sa pobavil :D

  • deedee

   deedee | Subject: :-) | Wed, Apr 9th 2008, 10:52
   Quote this comment

   No pekne pekne, chlapec ma vtipne odpovedi. A samozrejme velka vdaka Quitemu a Lubic za mily rozhovor ;))
   Tesim sa, tesim, na Beatz!


  Inquiry

  Sledujete dianie okolo netlabelov, ktoré ponúkajú hudbu zadarmo?

  RESULTS

  Signall_FM  © dnb.sk crew 2002
  Webhosting sponzorovaný spoločnosťou WebSupport

  Toplist
  Toplist