Loading...

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

dnb.sk chat roomdnb.sk chat room

Close

Online users

You have been away click here for refresh.

  Slovak & world drum 'n' bass scene - 0 users logged in  News

  Rozhovor: Metrik // BEATZ.32

  Ako znie Anglicko si budete môcť vypočuť v sobotu na BEATZi, ako odpovedal Metrik na naše otázky si môžete prečítať už teraz.

  Si drum and bassový DJ a producent, máš šťastie, že si sa narodil v 80. rokoch 20. storočia a môžeš robiť to čo robíš. Čomu by si sa ale vo voľnom čase venoval, keby si sa narodil o sto rokov skôr?

  Asi by som robil hudbu v nejakej inej forme... Alebo by som bol klaunom?

  Je ťažké sa pri dnešnej konkurencii presadiť na scéne? V podstate by malo stačiť, ak je hudba kvalitná, tak si cestu nájde, súhlasíš s tým, alebo treba aj iné veci, aby sa dostala na vinyl? Kto ti najviac pomáhal v začiatkoch a kto najviac kritizuje (v dobrom samozrejme) čo teraz robíš?
  Momentálne existuje niekoľko úžasných producentov, ktorých si vysoko vážim a som hrdý na to, že môžem aj ja prispievať svojou troškou do mlyna. Podľa mňa najväčším tlakom na producentov je udržať krok so scénou, ktorá sa mimochodom veľmi rýchlo mení a vyvíja. Hovorí sa, že tracky si musia preraziť cestu von so „zásuvky", takže musíš spraviť niečo, čo má svoju osobnosť, originalitu a hlavne, čo obstojí v teste časom. Pre každého producenta je ťažké nájsť si vlastný zvuk... Ja ešte stále cítim, že som na ceste hľadania, no zároveň som vďačný, že to zopár mojich obľúbených ľudí rozpoznalo a podporujú ma :-). Zo začiatku som mal šťastie, že som v jednej drum & bass chat roome narazil na vysoko talentovaného Kanaďana Subtone-ho. Vtedy som nemal takmer žiadne skúsenosti (mal som 17). Stal sa mojím poradcom, naučil ma kopec techník, zdieľal so mnou množstvo jeho skúseností, čo pokladám za obrovské priblíženie sa k hudbe. Okrem toho, vždy rád poradím novým producentom, pretože si myslím, že vedomosti ohľadom hudobnej produkcie by nemali byť posvätné a iba ich zdieľanie zaručí zdravú, produktívnu scénu. Momentálne mám obrovský support osobností ako je napríklad Futurebound a celá Viper crew - pre mňa je veľká česť spolupracovať s nimi. Samozrejme nemôžem nespomenúť Brookes Brothers, ktorí ma podporovali už oddávna, a takisto aj môj manažment a priateľia :-).

  Každú chvíľu sa objavujú noví a noví producenti. Kto je tvoj najnovší objav a koho máš rád už dlhšiu dobu? Chystáš nejakú spoluprácu s tvojimi obľúbencami?
  Zábavné je, že v podstate všetci producenti/DJi, ktorí už hrali na BEATZ! Vysoko hodnotím osobnosti ako Brookes Brothers, InsideInfo, Soulmatic a Camo & Krooked, pretože všetci sú veľmi talentovaní. Práve v tejto dobe pracujem na trackoch s InsideInfom a Soulmaticom, takže na Slovensko by som už mal priniesť aj nové šťavnaté plody tohto partnerstva.

  metrik-03.jpg

  Na predchádzajúcu otázku nadviažeme... Aké nové tracky svojich favoritov privezieš so sebou? A čo novinky z tvojho štúdia, máš dokončené nejaké nové veci, ktoré sa chystáš vyskúšať na ľuďoch?
  Mám veľké množstvo nového materiálu z Viperu, takisto ako aj nové veci odo mňa a vyššie spomenutých producentov . Budem mať niekoľko mojich dubplateov, ktoré budem po prvý raz testovať na návštevníkoch BEATZu. Spravil som výpravný track nazvaný „Ignition Sequence" - tento bol sčasti inšpirovaný pretekmi Formuly1 - takže si predstavte nadupané, vysokooktánové automobilové preteky - malo by vás to vziať na cestu poháňanú adrenalínom :-).

  Okrem toho, že prichádzajú noví producenti, objavujú sa neustále nové a nové labely, ktoré zaniknú tak rýchlo, ako vznikli. Myslíš, že je to také jednoduché si v dnešnej dobe založiť label? A čo treba k tomu, aby sa dostal do povedomia väčšiemu množstvu ľudí, aby ho len tak niekto neprehliadol?
  Je veľmi dôležité klásť dôraz na kontrolu kvality, v skutočnosti toto by malo byť prioritou číslo jeden. Od toho sa odvíja aj artwork, manažment producentov začlenených do labelu a celkový vývoj hudby. Nehovorím zo žiadnej reálnej skúsenosti, keďže vlastníctvo labelu je to, čo som neskúšal, ale môžem sa vyjadriť iba zo skúseností z komunikácie s vydavateľstvami a toho, čo podľa mňa robí label dobrým. Nakoniec, aj to, čo dobre znie, sa dobre predáva a verím, že aj životnosť totálne závisí od nadšenia zainteresovaných ľudí! Podľa mňa, keď label chce prežiť, je veľmi dôležité, aby mal po ruke silný kolektív nadšencov, ktorí sú vo vzájomne kreatívnom priateľstve. Takže skôr ako byť zameraný hlavne na biznis, úspech, malo by to fungovať ako zoskupenie umelcov na jednej vlne, ktorí posúvajú ďalej zvuk, v ktorý veria a pre ktorý zdieľajú rovnaké nadšenie.

  Čoskoro ti vychádza platňa na labeli Viper. Ako sa dostal Futurebound k tvojej hudbe? Vieme aj to, že s týmto labelom budeš bližšie spolupracovať v budúcnosti, ale viac už prezraď ty.
  Akonáhle mi vyšlo zopár úspešných releasov, niekoľko labelov a aj umelcov ma skontaktovalo - nuž a jedného dňa sa mi na AIM ozval Brendan (Futurebound) a mali sme naozaj pozitívnu debatu. Povedal mi, že hráva moje tracky (dokonca ich pustil aj na Creamfields!), čo bolo naozaj povzbudzujúce počuť práve od neho, keďže už dlhšiu dobu som veľkým fanúšikom jeho práce. Ostali sme v kontakte a ja som mu posielal svoje tracky hneď, ako som ich spravil a teraz vo februári ma požiadal o pripojenie sa k Viper crew a ponúkol mi dlhodobú spoluprácu s labelom. Pre mňa to znamenalo veľkú poctu byť pozvaný do labelu takej vysokej kvality a reprezentovaného niekoľkými naozaj dobrými producentami. Teraz, keď som už našiel domov pre moju hudbu, plánujem tu vydávať a viac sa rozvíjať ako producent. Prvý release vychádzajúci na labeli Viper VIP bude v máji a to „Moving On / Stranger", potom neskôr v roku ide „Zero Gravity" ako full release k A strane, ktorú ešte momentálne nemôžem povedať!

  metrik-06.jpg

  Na BEATZi budeš hrať s Djom L Plus, ktorému na tomto labeli vyšiel track Middle East Sun. Poznáš sa s ním, alebo hrávaš jeho tracky? Okrem neho s tebou zahrajú aj Camo s Krookedom. Máš rád hudbu, ktorú robia títo dvaja mladíci z Rakúska? Nedávno Camo pre ATM Mag prezradil, to ktorý track by chcel spraviť on. Je ním tvoj Your World. Ako je s tebou, ktorému producentovi najviac závidíš to čo robí on a pod ktorými trackmi by si chcel byť podpísaný ty?
  Middle East Sun od L Plus hrávam už riadne dlho! Naozaj sa mi páči zvuk tohto producenta... Predstavuje novú vlnu future funku, do ktorej som úplný blázon a vyzerá to tak, že aj jemu sa to páči. Teším sa na spoločné stretnutie. Dvaja diabli Camo a Krooked sa mi ozvali už dávnejšie a veľa ich trackov ma oslovilo. Sú mladí, všestranne zameraní a talentovaní, podľa mňa v budúcnosti môžeme od nich veľa čakať. Som polichotený, že Camo by chcel mať Your World na zozname svojich trackov! To je veľký kompliment. Samozrejme, klamal by som, keby som nepriznal, že po vypočutí niekoho tvorby som si nepovedal: „wow ako to robí?" - nenazval by som to závisťou, je to skôr o zdravej súťaživosti a rešpekte k produkcii druhého, čo by nemalo chýbať. Neustále inšpirujúci ako do zvuku, tak aj do štýlu sú ľudia ako Brookes Brothers, Sub Focus, Pendulum a Matrix & Futurebound.

  Londýn je síce veľké mesto, ale stretávaš sa náhodne s Djmi aj mimo klubov?
  V júni sa sťahujem do Londýna, na čo sa teším. Celkovo tam trávim dosť veľa času a je to super, pretože množstvo producentov je lokálnych a teda je veľmi ľahké prísť ich podporiť na nejaké hranie alebo len tak vybehnúť na pivo, či kávu. Je to živé, kreatívne a produktívne miesto - nemôžem sa dočkať, než sa stanem domácim :-).

  Ako veľmi je hudba dôležitá v tvojom živote? Čoho by si sa nedokázal nikdy vzdať, čo tvoje nesplnené sny a kde vidíš seba za 10 rokov?
  Hudba je moja vášeň číslo jeden. Podľa mňa je úžasné prežiť niečo, čomu sa totálne venujem a zaujímam sa o to. Dôležité je tiež, že to pre mňa predstavuje zábavu a nepokladám to za zamestnanie alebo „prácu". Predtým som mal veľa problémov v škole a nevedel som, kam sa má môj život uberať. Preto objavenie hudby bolo pravdepodobne tým najlepším, čo ma mohlo stretnúť. Dúfam, že o 10 rokov budem ešte stále súčasťou drum & bass scény - pokým som šťastný z toho čo robím, nezaoberám sa tým, kde budem o 10 rokov!

  metrik-01.jpg

  Vieme o tebe, že máš mladšieho deväť ročného brata. Začínaš ho pomaly učiť produkovať hudbu, alebo hrávať na gramcoch? Alebo ho zatiaľ baví robiť niečo menej dospelácke? Čo mu nahovoríš, alebo čo ho pošleš robiť, keď sa ho chceš na chvíľu zbaviť? :-)
  Brata som naučil zopár grifov na gitare a vyzerá, že sa vie učiť veľmi rýchlo. Takisto má rád rovnaké skupiny ako ja (U2, Incubus a Muse) - už je z neho rocker. Myslím, že drum & bass je tak trochu mimozemské poňatie pre neho. Pokiaľ je ako ja a nájde sa v láske k rozširovaniu obzorov, k futuristickej a funky hudbe, som si istý, že sa do toho dostane!

  Čo ťa najviac baví na hraní? Stíhaš si prezrieť aj mesto v ktorom hráš, alebo hneď ráno po hraní väčšinou odlietaš domov? Kde sa ti doteraz najviac páčilo a ktorá krajina ta uchvátila najviac, nielen tým, že sa ti tam výborne hralo?
  Najviac mám rád, keď som naozaj blízko k ľuďom na parkete a títo ľudia sa zabávajú takisto ako sa zabávam ja za gramcami. Djing je pre mňa jednou z možností ako zdieľať s nimi lásku k hudbe a dať im aspoň sčasti to, čo mne hudba dala. Často krát sa odviažem, keď hrám a ak sa mi táto energia vráti od ľudí, je to jedna z najlepších skúseností. Rád spoznávam kultúru a atmosféru mesta, kde hrám a je to veľké privilégium, že sa dostanem do rozdielnych častí sveta vďaka tomu, čo robím. Niekedy sú však lety booknuté hneď po hraní, takže sa nedostanem ďalej ako na letisko. No keď som hral v Paríži, mali sme vynikajúce jedlá a celkovo celý víkend bol taký francúzsky :-). Bolo vážne super nahliadnuť do toho, ako sa tam žije. Paríž má veľké čaro, takisto ako Brno a Praha, no zároveň aj očakávam skvelú atmosféru na BEATZe :-).

  Na čo sa najviac tešíš pri pomyslení na Slovensko? Čo vieš o tejto krajine? Čo vieš o akcii BEATZ? Čo plánuješ zahrať návštevníkom BEATZu?
  Samozrejme, teším sa na party- Beatz crew pracuje veľmi tvrdo, aby z toho spravila, to, čím to je a nedostal som nič iné, iba dobrý feedback od známych, ktorí tam už hrali. Teším sa na stretnutie s vašimi ľuďmi, na konverzáciu s nimi, na spoločný zmysel pre humor atď. Samotná krajina vyzerá byť miestom s bohatou históriou, takže si užijem jej spoznávanie. Beatz party vyzerajú jednoducho úžasne. Jeden producent mi povedal, že to bolo najlepšie hranie, ktoré doteraz mal. Takže moje očakávania sú veľké. Budem hrať prispôsobivý, všestranný a zábavný set, ktorý vás, dúfam, vezme na epickú výpravu a môžem vám zaručiť, že budete mať skvelú party.

  Ďakujeme za rozhovor.

  Metrikov profil a nájnovší štúdiový mix nájdete TU

  beatz32fly-web500.jpg

  text: Quite & Redlolee

  You must be loged in, to post a comment!


  Comments

  • Redlolee

   Redlolee | Subject: dakujem | Tue, Apr 8th 2008, 08:12
   Quote this comment

   aj DeeDee za velku pomoc s prekladmi do anglictiny.
   thanks a lot

  • Redlolee

   Redlolee | Subject: intervju | Mon, Apr 7th 2008, 15:16
   Quote this comment

   dakujeme za dobre ohlasy :)
   massiwebeat: bola tam aj ta trapna otazka o loggym, avsak Metrik na nu nemohol odpovedat :) ale neboj, otazka bude v kazdom rozhovore, este si ju velakrat uzijes ;)

  • fodi

   fodi | Subject: super | Mon, Apr 7th 2008, 14:38
   Quote this comment

   super rozhovor asi najlepsi co zatial spravili Quite & Redlolee
   dokonca tam boli aj normalne zmisluplne otazky
   A uz sa mrte tesim na sobotu uplne sa zabavim(e)

  • huspi

   huspi | Subject: quite | Mon, Apr 7th 2008, 12:18
   Quote this comment

   pripajam sa k Slightovy ... opat good work ... ma mrzi ze akurat tohto pana budem musiet vynechat :(

  • huspi

   huspi | Subject: hmmm | Mon, Apr 7th 2008, 12:14
   Quote this comment

   massiwebeat said:
   2 quite : zabudol si sa opýtať čo by robil logistics...či aká je to tá tvoja špecialitka trápna.

   sam si trapny ...

  • Slight

   Slight | Subject: :) | Mon, Apr 7th 2008, 11:51
   Quote this comment

   dalsie vyborne interview!

  • Lixx

   Lixx | Subject: massiwebeat | Mon, Apr 7th 2008, 11:49
   Quote this comment

   massiwebeat : aspon je vidno, co si na tych rozhovoroch najviac vsimas. to ze quite s redlolee spravili super rozhovor, v ktorom som sa aj ja kopec veci dozvedel, to ta vobec nezaujima. ach skoda. snad je aspon par ludi, ktori ocenia to, ze niekto sa tu o nieco snazi a bavi ho to :) nemyslim to v zlom, len ma to mrzi, ze to niektori ludia vidia ako ty.

  • massiwebeat

   massiwebeat | Subject: hmm | Mon, Apr 7th 2008, 11:15
   Quote this comment

   2 quite : zabudol si sa opýtať čo by robil logistics...či aká je to tá tvoja špecialitka trápna.

  • mala

   mala | Subject: :-) | Mon, Apr 7th 2008, 09:54
   Quote this comment

   Q+R super!


  Inquiry

  Sledujete dianie okolo netlabelov, ktoré ponúkajú hudbu zadarmo?

  RESULTS

  Signall_FM  © dnb.sk crew 2002
  Webhosting sponzorovaný spoločnosťou WebSupport

  Toplist
  Toplist