Loading...

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

dnb.sk chat roomdnb.sk chat room

Close

Online users

You have been away click here for refresh.

  Slovak & world drum 'n' bass scene - 0 users logged in  News

  Rozhovor: Camo // BEATZ.32

  Prvý z Djov, ktorý odpovedal na naše otázky pred hraním na BEATZi je Camo zo Salzburgu. Ak chcete vedieť čo si pre vás pripravuje, čítajte ďalej...

  Na začiatok nám prezraď, či si práve pribehol z vonku, kde si skateboardoval, alebo si práve vypol program v ktorom si dokončil nejaký nový track a ideš odpovedať na otázky v rozhovore?
  Práve som vypol ten program. Momentálne sa nemôžem venovať skateboardingu, pretože na poslednej súťaži som si zranil členok.

  Od deviatich rokov jazdíš na skateboarde. Prečo si si vybral práve tento šport? Keďže tento rozhovor má slúžiť ako promo k akcii, tak sa teraz musíš čo najviac vychváliť svojimi úspechmi, aby si prilákal ľudí.
  Skateboarding nie je iba šport, je to všetko hlavne o zábave a tej som si naozaj užil za tých 15 rokov jazdenia. Milujem to.
  Aj keď spadneš, postavíš sa a pokúsiš sa ísť ďalej, je to stále súčasťou hry. Za najväčší úspech považujem umiestnenie na 11. mieste, na poslednom svetovom pohári v Prahe.

  Vieme, že si neskôr prepadol drum and bassu a začal si aj produkovať, ale nevieme čo sa dialo predtým. Akú hudbu si počúval, aké si mal plány, čo ťa najviac bavilo a čo by si robil, keby si sa nevenoval práve dnb?
  Dlhší čas som počúval hip-hop a stále objavujem funk a soul. Originálna hudba. Keby som sa nevenoval produkcii a djingu, pravdepodobne by som sa asi nudil. Teraz je celý môj čas rozdelený medzi hudbu, skateboarding, priateľku a štúdium na Univerzite.... Neostáva mi veľa voľného času. Na druhej strane je dobré byť zaneprázdnený vecami, ktoré máš rád.

  Drum and bass ale vyhral a tak v súčasnosti makáš v štúdiu a platne s tvojimi trackmi postupne vychádzajú. Nemôžem sa teraz nespýtať, čo bolo na začiatku pre teba najťažšie, od hľadania nových samplov až po zháňanie kontaktov na majiteľov labelov a nasledovné prinútenie vypočuť ich tvoje tracky?
  Začiatky sú vždy veľmi ťažké, keď nemáš nikoho, kto by ti pomohol. Všetko som sa naučil sám, tak, že som robil jeden track za druhým, čím som sa postupne zlepšoval. Je ťažké dosiahnuť dobrý mixdown, musíš sa veľa naučiť o syntéze a podobne. Ale ak zotrváš, bude to čím ďalej tým lepšie a postupne o všetkom získaš viac vedomostí.
  Internet je v dnešnej dobe skvelým nástrojom pre získanie kontaktov a zasielanie trackov. Myslím tým, že každý môže poslať napríklad do Hospitalu svoje veci. Ale zároveň musíš robiť dobrú hudbu, aby si ju aj niekto vypočul, obzvlášť keď si nováčik.

  camo-01.jpg

  Čo všetko sa uskutoční od toho okamžiku ako pošleš nový track majiteľom labelu, až po to, kým sa dostane na vinyl? Koľko krát ho musíš upraviť, aby boli všetci spokojní a prečo vydanie niektorých vecí trvá tak dlho? Na tvojej Myspace stránke môžeme nájsť zoznam pripravovaných vecí na vydanie. Keďže tento rozhovor má slúžiť ako promo k akcii, musíš sa čo najviac vychváliť a prezradiť koľko nových vecí zahráš na BEATZi a ktorí Dji sa bijú o to, aby ich mohli hrávať?
  Grooveriderova podpora v anglickom rádiu „Radio 1" mi ako nováčikovi pomohla dostať sa do povedomia celej scény, takže netrvalo dlho, kým sa moja hudba dostala na platne. Niektoré tracky vychádzali celkom rýchlo, iné, ako napríklad úplne prvý, ktorý sa mal objaviť na platni, ešte doteraz nevyšli. Celkovo som toho nemusel veľa pomeniť, akurát trochu doladiť, aby zneli podľa predstáv.
  Momentálne, keď už som si aké-také meno vybudoval, nie je ťažké vydať nejakú skladbu. Mám dobré kontakty s chalanmi z Renegade Hardware, Concord Dawn a Future Prophecies a vydávam na ich labeloch.
  Výhodou na kontaktoch je, že si medzi prvými ľuďmi, ktorí získavajú všetky najnovšie skladby. Niekedy mi ich pošle majiteľ labelu alebo samotný producent. Takisto sa nemôžem sťažovať ani na DJ support. Moja hudba sa hrá v rádiách alebo v kluboch ľuďmi ako napríklad Pendulum, London Electricity, D.Kay, Fabio a mnoho iných.
  Hoci tie úplne najnovšie tracky nehrávam hneď na party, mám kopu naozaj exkluzívnych, ktoré zahrám na BEATZi.

  Stíhaš sa okrem svojich dvoch veľkých koníčkov venovať aj ďalším záľubám? Sťahuješ napr. nelegálne filmy z internetu namiesto toho aby si išiel do kina?
  Keď si chcem oddýchnuť, rád si pozriem nejaký diel zo seriálov ako South Park, Family Guy alebo American Dad :-D.

  Samotnou kapitolu v živote sú dievčatá a ty ako DJ to máš s nimi ľahšie ako my obyčajní smrteľníci. Prezraď nám, čo na dievčatá počúvajúce dnb platí a akú hudbu pustíš, keď zhasneš v izbe svetlo?
  Keďže som šťastne zadaný, tak sa až tak nestarám o iné dievčatá. Ale viem, že je to pravda :-D. Akonáhle sa zhasne, preferujem chillout alebo funk. No... ani nie až tak veľa funku, pretože potom by som sa nevedel sústrediť, lebo by ma to stále lákalo počúvať sample :-).

  Čo slávi väčší úspech? Keď zoberieš skateboard, dáš dolu tričko a preskočíš lavičku, alebo na party zrewinduješ nejaký track, zdvihneš hore ruky a žmurkneš na vyvolenú?
  Fúú, ťažká otázka... Myslím že ten rewind, lebo všetky dievčatá sú v klube aj tak opité :-D.

  camo-06.jpg

  Ako sa momentálne darí drum and bassu v Rakúsku, v ktorom meste je to najviac rozbehnuté?
  Vo Viedni to šľape, veľa akcií a veľká scéna!

  Ak by sme sa vybrali do Rakúska, ktorú party by si nám bez váhania doporučil? A ak by si zostavoval lineup nejakej akcie, ktorých krajanov by si vybral, tak aby večer na party bola najväčšia zábava?
  Jednoznačne by ste mali prísť na party „MAINFRAME", jednu z najväčších v Rakúsku. Zároveň patrím do jej crew...
  Line Up:
  D.Kay
  Matt
  Camo & Krooked :-P
  Dj Snare

  Krooked nám o tebe prezradil, že si minule vytiahol z CD playera CD, ktoré práve hralo. Zlepšil si sa už odvtedy v hraní? :-)
  Dosť som trénoval a mixoval, myslím, že momentálne je to taký dobrý štandard. Nuž, Krooked by mal aj spomenúť, aký som bol vtedy opitý ;-).

  camo-05.jpg

  Budeš s ním aj naďalej spolupracovať, keď o tebe hovorí takéto veci? Ako ste sa vlastne spoznali, kedy ste začali spolu hrávať, spolupracovať na trackoch a čím ťa najviac prekvapuje?
  No jasné, že budem pokračovať, všetko je o zábave. Keď na niečom robíme a sme online, myslím, že každé druhé slovo ktoré si napíšeme je „lol"...
  Ako sme sa stretli: Ozval sa mi na myspace a po chvíli chatovania sme sa rozhodli skúsiť spolu produkovať, keďže to fungovalo, pokračujeme doteraz. Poznáme sa asi rok, no dovolím si povedať, že sme naozaj dobrí priatelia. Čo mám na ňom rád je, že on je sčasti ako ja: VŠETKO JE HLAVNE O ZÁBAVE!

  Na čo sa najviac tešíš pri pomyslení na Slovensko? Čo vieš o tejto krajine? Čo vieš o akcii BEATZ? Čo plánuješ zahrať návštevníkom BEATZu?
  Teším sa na totálne preplnený klub, plný ľudí, ktorí sa chcú baviť! A som si istý že uvarím správne jedlo pre všetkých, ktorí sú hladní po dubplateoch!

  Keby si bol DJ Logistics, ktorú modelku by si zbalil ako prvú?
  Na túto otázku existuje jediná odpoveď. Redlolee.

  Ďakujem za rozhovor. Tešíme sa na teba na BEATZ.32!

  Profil a mixovaný set, ktorý pripravil Camo spoločne s Krookedom nájdete TU.

  beatz32fly-web500.jpg

  text: Quite & Redlolee

  You must be loged in, to post a comment!


  Comments

  • ivusko

   ivusko | Subject: husto | Thu, Apr 3rd 2008, 21:05
   Quote this comment

   husty setik. pocuval som ho cestou v buse a ich vlastna produkcia sa mi extremne zapacila. skoda ze na beatz nemozem :(

  • mala

   mala | Subject: Q | Thu, Apr 3rd 2008, 07:08
   Quote this comment

   :-D dobreee,uz sa tesim!


  Inquiry

  Sledujete dianie okolo netlabelov, ktoré ponúkajú hudbu zadarmo?

  RESULTS

  Signall_FM  © dnb.sk crew 2002
  Webhosting sponzorovaný spoločnosťou WebSupport

  Toplist
  Toplist