Loading...

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

dnb.sk chat roomdnb.sk chat room

Close

Online users

You have been away click here for refresh.

  Slovak & world drum 'n' bass scene - 0 users logged in  News

  Rozhovor: Sub Focus

  Aj vy čakáte kedy sa konečne objaví nový Sub Focusov album? Odpovede nielen na túto otázku nájdete o kúsok nižsie. Sub Focus je pripravený...

  Ahoj. Na začiatok trochu ľahšie otázky. Ako to teraz vyzerá v Londýne, čo práve robíš a čo budeš robiť?
  Čau, čau. Pred chvíľou som vstal, pozriem z okna a zase prší, klasika. Dojedol som slaninu, ktorú som mal na raňajky a počúvam nový Mobyho album Last Night, niektoré veci na ňom sú vážne super, ale Play je predsa len Play. Akurát mi hrá Live for Tomorrow, táto pieseň sa mi veľmi pozdáva. Prečítal som si maily, pozrel Myspace, pripojil sa na AIM. Píše mi Culture Shock s ktorým teraz pracujem na novom tracku, asi chce ešte niečo doladiť a TC. Počkaj chvíľu prosím, napíšem im iba, že teraz nemám čas.

  Na začiatok sa nemôžem spýtať na nič iné ako na tvoj album. O tom, že vydáš nový album sa hovorí každý rok, tento to však vyzerá, že sa tomu tak naozaj stane. Bude to tak, alebo sa mýlim? Čo spôsobuje neustále zdržania?
  Tento rok sa to určite podarí, myslím, že všetko ide tak ako má. V máji sa dostanú do predaja promá sampleru s trackmi Timewarp a Triple X. Album bude nasledovať o trochu neskôr, neviem ti povedať presný dátum, ale bude to niekedy na prelome júna/júla, ak sa podarí všetky veci dokončiť. Zdržania sú spôsobené rôznymi faktormi, ale najhlavnejším je neustále zdokonaľovanie už takmer hotových vecí. Chcem, aby môj prvý album stál skutočne za to. Napr. Druggy som spravil dvadsať štyri verzií, než som s tým trackom bol spokojný, zobral som ho na party, pustil, niečo sa mi nezdalo, tak som ho doma prerobil atď.

  Myslím, že nasledujúcu otázku ani písať nemusím, pretože je úplne jasná. Prezraď všetko čo sa dá o novom albume.
  Zoznam trackov, ktoré sa objavia na štyroch platniach (4 x 12") je uzavretý. Vyberalo sa asi z dvadsať vecí a nakoniec to budú Join the Dots, V.C.F, Follow the Light, Yggep, Signs, World of Hurt a tri zatiaľ nepomenované veci. Ak si počul nejaký z mojich novších setov, tak ich väčšinou začínam trackom s vokálom hovoriacim Now let the story begin, asi sa v podobnom duchu bude niesť aj názov tohto tracku a o zostávajúcich dvoch názvoch sa rozhodne čoskoro.

  sf02.jpg

  V akom duchu sa nesie tento album? Čo od neho môžeme očakávať?
  Nebude to nič na spôsob X-Ray, Swamp Thing alebo Druggy. Chcel som sa posunúť trochu ďalej a vytvoriť niečo nové, trochu odlišné od mojej predchádzajúcej tvorby. Myslím, že tak ako človek, aj jeho hudba by sa mala stále niekam posúvať. Tento album je odrazom toho, čo sa mi teraz páči, kam sa moja hudba uberá a určite v tom budem ešte nejakú dobu pokračovať.

  Keď si spomenul X-Ray, tak ma napadlo, že dávnejšie som čítal, že pripravuješ VIP remix. Je to pravda?
  Je to pravda, ale neviem či ho niekedy dokončím. Nedávno som bol na party, kde sa tento track hral a počas toho ako som ho počúval som premýšľal, či je vôbec treba aby sa hrávala VIP verzia. Či nestačí jeden X-Ray a namiesto VIP radšej spravím niečo iné. Momentálne na tom remixe nerobím, veci z hard disku som ale nevymazal, takže nikdy nevieš...

  Vznikajú tvoje tracky za nejakých špeciálnych okolností, alebo proste iba pustíš počítač a začneš robiť hudbu?
  Dosť som ovplyvnený mojou náladou pri tvorbe hudby. Ak mám dobrú náladu a všetko sa darí, napadajú ma niekedy neuveriteľné veci, ktoré potom ľahko pretvorím v niečo, ale ak sa nemám práve najlepšie môžem v štúdiu sedieť celé hodiny a nič nespravím. Inšpiráciou mi je okolitý svet a všetko čo sa v ňom deje, hocaká maličkosť mi dokáže vnuknúť nápad. Za veľa vecí vďačím aj svojej priateľke, keby nebolo jej, nebolo by všetko, tak ako je. Vždy ma poteší, keď príde a povie, že sa jej niečo, čo som spravil páči. Veľa vecí som spravil vďaka nej a kvôli nej.
  Okrem toho s Brookes Brothers a Culture Shockom máme jeden spôsob ako robiť tracky, ktorý ale momentálne neprezradím. Ak raz budú Dan s Philom rozprávať ako vzniklo F-Zero, budete sa čudovať ;-).

  Ktorých producentov máš momentálne najradšej a s ktorými z nich by sme mali do budúcna určite počítať?
  Na tieto dve otázky príde jedna odpoveď. Počkajte si na nové veci od Brookes Brothers a Culture Shock a hneď budete vedieť, prečo práve títo dvaja. Od Culture Shocka hrávam Kronix, Machina, Riddum alebo Imax a musím povedať, že tieto sú veľmi, veľmi dobré. Okrem toho mi púšťal nejaké nedokončené tracky a už teraz sa teším, kedy ich budem počuť celé. Brookes Brothers ma najnovšie prekvapili s Flexin Muscle, Oplan a Tear You Down. Je veľa dobrých producentov, ale títo traja sú pre mna momentálne top.

  sf01.jpg

  Koho tracky ešte rád hrávaš a koho tracky sa ti páčia? Je medzi týmto u teba veľký rozdiel?
  Rád hrávam veci od ľudí ako Fresh, Xample, Noisia, Hazard, TC a ďalších, pretože ľudia sa chcú na party baviť a nie počúvať „drum and bass pre intelektuálov" a postávať. Preto, vždy keď bude na lineupe moje meno, odohrám tanečný set, aj keď mohol by som hrať veci, ktoré počúvam doma a veľmi sa mi páčia. Možno na party, kde to bude vopred oznámené. Na drum and basse sa mi páči, že má veľmi veľa rôznych podôb, takže si každý vyberie, komu sa nepáči Sub Focus, tak pôjde na inú party a užije si to tam.

  Hazard v poslednom čase našiel formulku, ktorá funguje, čo ty na to? Ako dlho maká na svojich trackoch, keďže vyzerajú byť dosť jednoduché? Prečo práve žaby?
  Práve v tej jednoduchosti je krása, často krát, keď hrám nejaký z jeho trackov obdivujem to, že dokáže z takého mála spraviť tak veľa a určite aj tí, ktorí tvrdia, že ho nemajú radi, priznávajú, že jeho veci proste na akcii fungujú. Na druhej strane, ale asi nemajú moc dlhú „životnosť", napadá ma napr. Busted, hrával ho skoro každý a dnes už ho počuješ málokedy. Nahradili a nahradia ho jeho nové veci Machete, Killer's Don't Die a ďalšie. Vydrží to nahrádzanie do nekonečna? Ktovie prečo práve žaby, nápady a znamenia prichádzajú z každej strany, možno to za chvíľu budú psi...

  Predpokladám, že hudba je pre teba zároveň koníčkom a prácou, alebo je to inak? Pracuješ, alebo sa venuješ iba hudbe?
  Hudbe sa venujem naplno, dá sa povedať, že takmer celý deň a keď hrám, tak aj v noci. Je to veľmi ťažké sa postaviť pred obedom z postele po akcii, pretože únava býva dosť veľká a keď si predstavíš, že na druhý večer ideš hrať znovu, tak spíš pokiaľ dokedy sa dá. Všetko treba ale robiť s nadšením a keď ťa to ešte k tomu aj baví, tak nie je o čom, dá sa zvládnuť všetko. Hudbou teraz žijem a hudba ma živí.

  sf03.jpg

  Ako vôbec zvládaš cestovanie za hraním a ako to zvláda Andy C, ktorý tých hraní má omnoho viac ako ty?
  Je to ťažké, priznávam, v lietadle sa mi nespí moc pohodlne a Andy, ten to má určite ešte ťažšie. Spýtaj sa napr. Markyho, stíha cestovať po hraniach, robiť také dobré tracky, viesť label. Na druhej strane, keď Andy má za týždeň 5 hraní, tak sa nečudujem, že na tom piatom hraní sa mu ten double drop podarí. A ľudia šalejú :-).

  Slovensko si zatiaľ navštívil iba raz. Pamätáš si na novozámocký klub CCX?
  Slovensko mi pripomínajú dievčatá, ktoré na tej party boli. Občas keď sa stretnem s kamarátmi a pijeme čaj, tak spomíname aké pekné dievčatá tam máte. Okrem toho si spomínam, že alkoholu bolo trochu viac a že mi vôbec nestačil ten dvojhodinový spánok pred odletom na ďalšie hranie :-). Neviem, či to môžem prezradiť, ale tri Slovenky, Erika, Danuta a Janka mi píšu dodnes, ale to, čo mi píšu si nechám radšej pre seba. Občas človek nevychádza z úžasu :-).

  Ako DJ stojaci za gramcami určite vidíš to, ako v prvej rade so zdvihnutými rukami stoja a kričia dievčatá. Myslíš, že je to kvôli tomu ako dobre hráš, alebo ako vyzeráš? :-)
  Ako by som potom vysvetlil to, že v prvej rade stoja a kričia chlapci? Takže je to, pretože tak dobre hrám :-).

  Keby si bol DJ Logistics, ktorú modelku by si zbalil ako prvú?
  Jednoduchá otázka, jednoduchá odpoveď. Na modelky by som sa vykašľal a zbalil by som Keiru Knightley, len neviem, či by sa mi to naozaj podarilo keby som bol Logistics :-).

  Ďakujem za rozhovor.
  Aj ja ďakujem a dúfam, že sa s vami čoskoro uvidím na Slovensku!

  text: quite 

  You must be loged in, to post a comment!


  Comments

  • sobrudolph

   sobrudolph | Subject: ,, | Tue, Apr 1st 2008, 13:44
   Quote this comment

   Heh na CCX si spominam na to ako som sel stat, a tam som stretol Sub Focusa, ako si prave ulavuje po odohratom sete :-DD A daky podgurazeny typek do neho zacal davat, ze ci si s nim nechce vymenit tricko :-DDDD

  • benoslav

   benoslav | Subject: pochvala | Tue, Apr 1st 2008, 12:40
   Quote this comment

   Musim aj ja pochvalit, dobre sa to citalo ... good job

  • huspi

   huspi | Subject: rozhovor | Tue, Apr 1st 2008, 11:53
   Quote this comment

   pekna praca ...

  • Bermudak

   Bermudak | Subject: uuu | Tue, Apr 1st 2008, 11:20
   Quote this comment

   vyborne, skvely rozhovor

  • Lixx

   Lixx | Subject: rozhovor | Tue, Apr 1st 2008, 10:39
   Quote this comment

   Parada Kvite! Super rozhovor :) Hehe, hlavne tie tvoje "autenticke vety" :D Ani si sa nepriznal, ze taketo nieco pripravujes, teeeeda!

  • Slight

   Slight | Subject: :) | Tue, Apr 1st 2008, 10:37
   Quote this comment

   dobry rozhovor!

  • mala

   mala | Subject: ehm... | Tue, Apr 1st 2008, 10:25
   Quote this comment

   "Ako by som potom vysvetlil to, že v prvej rade stoja a kričia chlapci?" ...nooo...my by sme to vedeli vysvetlit...aspon teda o jednom chlapcovi..na zapade...:-D


  Inquiry

  Sledujete dianie okolo netlabelov, ktoré ponúkajú hudbu zadarmo?

  RESULTS

  Signall_FM  © dnb.sk crew 2002
  Webhosting sponzorovaný spoločnosťou WebSupport

  Toplist
  Toplist