Loading...

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

dnb.sk chat roomdnb.sk chat room

Close

Online users

You have been away click here for refresh.

  Slovak & world drum 'n' bass scene - 0 users logged in  News

  Profil: Camo & Krooked + mix // BEATZ.32

  Rakúsko, to nie je iba Wolfgang Amadeus Mozart a Falco, ale aj Camo s Krookedom, mladá krv rakúskeho drum and bassu. Kto z koho? Vy? Či oni? Uvidíme na BEATZi 12. apríla.

  Začneme starším z dvojice, ktorým je Camo. Narodil sa v hlavnom meste spolkovej krajiny Salzbursko - Salzburgu. „Písal sa rok 1983, keď som uzrel svetlo sveta a začal si všímať veci okolo seba. Ako malý som sa rád prechádzal po krásnom historickom centre môjho rodného mesta a navštevoval som mozartovské festivaly" začína o sebe hovoriť Reini Rietsch a následne dodáva: „Pomaly som rástol, bol som čím ďalej, tým ďalej starší, začal som chodiť do základnej školy, kde som spoznal veľa nových kamarátov s ktorými som začal vymýšľať a podnikať rôzne dobrodružstvá". Na základnej škole našiel Camo svoju prvú lásku s ktorou je dodnes. „Počkaj, počkaj, máš pravdu, ale nie je to úplne tak. Vysvetlím, aby to ľudia zle nechápali. Je to moja prvá láska, mám ju doteraz, ale nejde o žiadne ženské pohlavie. Keď som bol na základnej škole, tak som mal iné „starosti" ako myslieť na bozkávanie." Takže keď bol Camo na základnej škole, našiel ako deväť ročný svoju prvú lásku - skateboarding, ktorú má dodnes. Camo: „Tak som si to predstavoval". S týmto koníčkom bola úzko spätá aj hudba, ktorú veľmi dlho počúval. Asi vás neprekvapí, keď napíšem, že to bol hip-hop ku ktorému sa dostal cez kamaráta, ktorý mu pustil prvé skladby.

  camo-04.jpg

  Neskôr mu nestačilo túto hudbu iba počúvať, ale chcel začať aj sám niečo tvoriť. Camo sa pripája so slovami: „Presne tak, ale nebol to hip-hop, ktorý som chcel doma na počítači začať robiť, fascinoval ma vtedy drum and bass a tak som sa do toho pustil. No pustil som si program a nevedel som skoro vôbec nič spraviť". Keby ste sa v tom čase, kedy Reini začal robiť hudbu pozreli do kalendára, bol by tam rok 2002. Ako každé začiatky, tak aj tie jeho boli veľmi ťažké, ale nevzdal to, robil na trackoch, učil sa nové a nové veci, presedel veľa nocí za počítačom a výsledky sa pomaly začali dostavovať. Jeho hudbu začali hrávať na 1Xtra, či Kiss 101, pomaly sa dostával do povedomia labelov a ľudí pohybujúcich sa na scéne. „Bolo to úžasné počuť, to čo som spravil v anglickom rádiu a ešte šťastnejší som bol, keď moju hudbu chceli vydať na vinyloch rôzne labely. Minulý rok mi vyšli platne na labeloch ako LOAD, Fokuz, Kinetic, Basswerk a ďalších. Nebolo to ale také ľahké, ako sa môže zdať z tých pár vyššie napísaných riadkov, ale som veľmi rád, že robím práve drum and bass". Rok 2007 bol pre Cama ešte len začiatok, tento rok to všetko vypukne naplno. Má pripravených veľa nových vecí, ktoré budú postupne vychádzať na platniach. Camo sa zapája: „Veľmi ma to baví, keby som si mal vybrať medzi Djingom a produkovaním, tak by produkcia vyhrala, pretože je to veľmi kreatívna činnosť a baví ma vytvárať stále niečo nové. Pre BEATZ sme namixovali set, ale o tom už povie niečo viac Krooked. Veď doteraz sme hovorili iba o mne, tak nech sa dostane aj na mladého".

  Krooked: „Uvidíme kto sa bude smiať naposledy!" Prvú vetu od Krookeda ste počuli a je na mne, aby som ho trochu predstavil. Ak by ste na neho na ulici zakričali, otočil by sa nielen vtedy, keby započul svoju prezývku Krooked, ale aj na meno Markus Wagner. Krátko po tom ako sa dostal k drum and bassu chcel drum and bass aj začať vytvárať. „Bolo tomu naozaj tak, neviem ako to bolo u ostatných producentov, ale ja som chvíľu na to, ako som drum and bass spoznal začal premýšľať nad tým ako ho robiť. Otvoril som google, vyhľadal informácie na začiatok, nainštaloval potrebný software a pustil som sa do toho", hovorí o začiatkoch Krooked a pokračuje: „Tak ako každý iný, aj ja som začal otravovať Djov tým čo som spravil, chcel som počuť ich názor, chcel som vedieť čo najviac. Ozvali sa mi napr. Crissy Criss, Subsonik a aj Future Prophecies. Určite vás zaujíma ako sme sa dali dokopy s Camom, to prezradím o chvíľu".

  krooked-03.jpg

  V súčasnosti Krooked úzko spolupracuje s ľuďmi ako Future Prophecies, Donnie Dubson a Rob STP, majú dokončené tracky, ktoré od nich môžete na party počuť a veľa iných je pripravených na vydanie. Objavia sa na labeloch ako Berzerk, Renegade Hardware, Basswerk, Dirty Habit, Nasca, či Timeless. Všetko sa rozbieha, buďte v strehu. „Pekne povedané", s úsmevom na perách Markus povie a pokračuje tam kde skončil: „Za to kde Camo teraz je, vďačí vlastne mne. Pred niečo viac ako rokom som mu napísal na Myspace správu, v komunikácii sme pokračovali, zistili sme, že si rozumieme a začali sme spolupracovať. Po krátkom čase sme mali hotové prvé tracky, naša spolupráca výborne šliapala, stali sa z nás výborní kamaráti a tak to funguje aj dodnes a dúfam, že ešte veľmi dlho bude." Camo: „Súhlasím so všetkým, okrem toho, že vďačím tebe za to, kde teraz som! Hehe. Nezdržuj už rozprávaním, povedz o tom sete, nech si ho môžu ísť ľudia už vypočuť a čo ich ešte o tebe bude zaujímať sa ťa spýtajú na BEATZi". „Dobre, dobre. Namixovali sme ho špeciálne pre túto akciu a zložili sme ho iba výhradne z našej produkcie. Je v ňom veľa nevydaných trackov a počuť v ňom náš najnovší zvuk. Budeme radi, ak si ho vypočujete. Na BEATZ privezieme aj najnovšie tracky od našich obľúbených producentov a tam sa uvidí kto z koho" dodáva Krooked nakoniec. „Súhlasím úplne so všetkým" povie Camo a tým to celé ukončí.

  camo-krooked-01.jpg

  DOWNLOAD: CAMO & KROOKED - EXCLUSIVE MIX 4 BEATZ

  Tracklist:

  00:00 Camo & Krooked - Dakota [Mainframe Records Dub]
  01:25 Camo & Krooked - No nerds needed [Berzerk Dub]
  03:33 Camo & Krooked - Let's go [Dub]
  05:41 Camo & Krooked - It Has Begun [Dub]
  07:48 Camo - Technical difficulties [Dub]
  09:35 Camo & Krooked - Shut your eyes [Mainframe Records Dub]
  11:43 Camo & Krooked - You don't know what love is [Dub]
  13:51 Bmk, Coda & Krooked - Hush [B.I.O.S. Dub]
  15:59 Camo & Krooked - Strength Is Irrelevant [Berzerk Dub]
  18:07 Camo - Hidden Edge [Basswerk]
  20:58 Camo & Krooked - Aztec [Renegade Hardware Dub]
  23:06 Camo - Got to have it [Dub]
  25:56 Azzido Da Bass - Dooms night (Krooked Remix) [Dub]
  28:04 Camo & Krooked - Stage diver [Dub]
  30:12 Krooked & Rob.STP - Feelings [Dirty Habit Dub]
  32:20 Camo - So high [LOAD]
  34:28 Camo & Squash - Don't push me [Dirty Habit Dub]
  36:36 Camo & Krooked - See through you [Dub]
  38:45 Camo & Krooked - No more running [Dirty Habit Dub]
  40:52 Camo & Krooked - Lost out there [Dirty Habit Dub]
  42:17 Future Prophecies vs. Camo & Krooked - Blackmail [Berzerk Dub]
  44:04 Camo & Krooked - Fatman [Dub]
  45:51 Camo & Krooked - Your Touch [Dub]
  47:59 Body & Soul vs. Camo & Krooked - Change the course [Nasca Dub] 

  beatz32fly-web500.jpg

  Text: quite 

  You must be loged in, to post a comment!


  Comments

  • Redlolee

   Redlolee | Subject: skvela vec | Sun, Mar 30th 2008, 11:26
   Quote this comment

   Camo & Krooked - You don't know what love is [Dub] ;)


  Inquiry

  Sledujete dianie okolo netlabelov, ktoré ponúkajú hudbu zadarmo?

  RESULTS

  Signall_FM  © dnb.sk crew 2002
  Webhosting sponzorovaný spoločnosťou WebSupport

  Toplist
  Toplist