Loading...

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

dnb.sk chat roomdnb.sk chat room

Close

Online users

You have been away click here for refresh.

  Slovak & world drum 'n' bass scene - 0 users logged in  Artists zone

  Sub Focus

  Nick Douwma je mladý angličan, ktorý sa vo veľmi krátkom čase stal uznávaným producentom nielen v UK, ale jeho produkcia je dnes známa po celom svete. Jeho cesta na vrchol nebola ľahká, ale dokázal sa presadiť a dnes vydáva svoje tracky nielen na známom labeli RAM.

  V škole hrával v rockovej kapele, v ktorej nazbieral aj prvé skúsenosti s robením hudby. Táto hudba ho ale začal po čase hudobne obmedzovať a preto začal robiť elektronickú hudbu, ktorú tiež počúval a zaujímal sa o ňu. Tá mu umožnila zrealizovať veľa nápadov a mal veľkú voľnosť pri tvorbe.

  sub_new_2.jpg

  Prvý program na tvorbu hudby si nainštaloval do počítača keď mal trinásť rokov, zaobstaral si aj klávesy a keďže nemal nikoho, kto by mu pomáhal v ťažkých začiatkoch, otvoril manuály a začal sa učiť od začiatku všetko sám. Po dlhšom čase sa rozhodol, že chce začať robiť veci vážnejšie a profesionálnejšie, nestačilo mu brať hudbu iba ako koníček, úplne jej podľahol a tak sa zapísal na kurzy zvukovej techniky, kde nazbieral potrebné vedomosti ohľadom zvuku a mohol sa pustiť s ďalším elánom do robenia hudby.

  Po tom ako dokončil zopár trackov, napálil ich na CD a dal ich kamarátom s tým aby si ich vypočuli, povedali mu svoj názor a nikomu ich ďalej nedávali. Ako to ale v dnešnej dobe chodí, nikto na takéto slová nedáva, nikto si nič nenechá pre seba a tak jeden z jeho kamarátov dal CD Andymu C, ktorý si ho vypočul. Trvalo iba chvíľu než Andy C zdvihol telefón, zavolal SubFocusovi s prosbou či by mohol zahrať dve veci z CD v známom anglickom klube Fabric. Šokovaný Nick samozrejme súhlasil a prišiel sa aj pozrieť do klubu, kde v ten večer skutočne odzneli jeho skladby. Ďalší šok prišiel keď Andy ponúkol SubFocusovi zmluvu na dva tracky. A tak v októbri roku 2003 vychádzajú na labeli Frequency Down the Drain a Hotline.

  sub_new_3.jpg

  Toto Nicka ešte viac nakoplo a utvrdilo, že ide správnym smerom a tak sa zavrel v štúdiu, kde pracoval na nových veciach. Netrvalo dlho a podarilo sa mu podpísať zmluvu na ďalšiu platňu pre sesterský label RAMu – Frequency. Na platni s poradovým číslom dvanásť nájdete Acid Test a Get on Up. Ďalšia platňa na tomto labeli obsahuje tracky Soundguy a Bluenote. Tak mal na svojom konte tri dosky na labeli Frequency a bolo iba otázkou času, kedy sa jeho výtvory začnú objavovať na labeli RAM, pretože mali všetko čo ľudia na parkete očakávaju – basu ktorá šlape, tanečnú melódiu a energiu, ktorá rozhýbe. Tak sa track Strobe objavuje na šiestej časti Ram Raiders.

  Presunieme sa do roku 2005 v ktorom odznie nespočetne veľakrát z dubplatov jeho novinka, ktorá rezonuje v ušiach každého, kto navštívil aspoň zopár krát drum and basovú party a je ňou X-Ray. Táto hymna sa hráva dodnes a jej kvalita sa nedá poprieť, funguje na parkete za každých okolností. Tento track patrí do skupiny, ktorý rozdelil ľudí na dve skupiny, tých ktorí ho majú radi a tí ktorí odchádzajú pri prvých tónoch preč. Ale určite pri odchode počujú neutíchajúci krik plného parketu. SubFocus trafil do čierneho a presvedčil každého, kto mu dovtedy nevenoval veľkú pozornosť, že patrí do prvej ligy a dodnes dokazuje, že ju nehodlá tak skoro opustiť. Platňa na flipe s trackom Scarecrow bola nominovaná oprávnene na dosku roku 2005.

  V tom istom roku mu ešte vychádza ďalšia doska na labeli RAM s trackmi Frozen Solid a Juno, zremixuje Squelsh a Smack My Bitch Up od Prodigy. Pomaly sa ale presuňme o rok ďalej, kedy SubFocusova hviezda stále žiari, jeho platne má vo svojom bagu väčšina DJov a on sám roztancováva ľudí po celom svete. Z jeho štúdia vychádzajú také pecky ako Citizen Kane, ktorú nájdete na EP The Dimensions, Verano (feat. Howtek a Brookes Brothers), či remixy Nervous a Aliens. Ďalšia jeho dlho očakávaná platňa s trackmi Airplane (videoklip k nemu režíroval High Contrast) a Flamenco vychádza v júli a krutá jazda Swampthing sa objavuje na druhom pokračovaní EP The Dimensions.

  sub-new-3.jpg

  V roku 2007 má Nick na svojom konte ďalšiu dosku s označením RAMM63 so Special Place, dlho to očakávaným trackom, ktorý sme mohli počúvať dlhé mesiace, či skôr roky, veď SubFocus ho hrával od začiatku roka 2005. Na druhej strane s novinkou Druggy, ktoré prišla ako blesk z čistého neba a dnes to pustite na veľkom zvuku a radšej si chyťte hlavu aby vám ju neodtrhlo, táto vec zabíja!! Tak ako každá iná platňa aj táto sa dostala na prvé miesta predajnosti, promá boli okamžite vypredané a určite nielen tento rok si tieto dva tracky na party užijete.

  text: quite

  Currently 9.8 out of 10 stars, 17 votes

  Future events

  Sub Focus will play at 0 parties and has played 0 at parties.

  You must be loged in, to post a comment!


  Comments

  • pikis

   pikis | Subject: ... | Thu, Jan 8th 2009, 20:29
   Quote this comment

   WeWe said:

   noooo mas pravdu Shroom, akoby mu Pikisko z oka vypadol ...mali by dat spolocnu foto minimalne =D


   Este by quite ziarlil. To sa nemoze stat..:) iba ak by mi zacal ocucavat ucho...:)

  • WeWe

   WeWe | Subject: ... | Wed, Jan 7th 2009, 00:11
   Quote this comment

   Shroom said:
   no celý Pikis...len to farbou vlasov si nie som istý


   noooo mas pravdu Shroom, akoby mu Pikisko z oka vypadol ...mali by dat spolocnu foto minimalne =D

  • Shroom

   Shroom | Subject: ... | Thu, Dec 11th 2008, 22:18
   Quote this comment

   no celý Pikis...len to farbou vlasov si nie som istý

  • Redface

   Redface | Subject: Ice!!! | Mon, Aug 4th 2008, 09:59
   Quote this comment

   really nice profil

  • semier

   semier | Subject: frajer | Thu, Dec 20th 2007, 08:23
   Quote this comment

   tak toto je frajer ako sa patri... toho moyem asi stale

  • sobrudolph

   sobrudolph | Subject: :O) | Sun, Nov 11th 2007, 01:10
   Quote this comment

   patry mu moja ucta za veci kere nemozu chybat na kazdej party od neho, ale v CCXe sklamal na celej ciare ked obohraval svoje platne tretikrat :((

  • Redlolee

   Redlolee | Subject: Quite's BEATZ exclusive | Fri, Nov 2nd 2007, 10:40
   Quote this comment

   tak kedy si ho uz spravis a zostavis lajnap zo svojich oblubencov?
   SubFocus
   Loggy
   Culture Shock
   a ked budu dobri, tak aj Brookes :))

  • quite

   quite | Subject: x | Fri, Nov 2nd 2007, 08:30
   Quote this comment

   Kamo, kto iny ako ja by mal dat prvy koment pod tvoj profil?? :-).

   BIG UP!!


  Inquiry

  Sledujete dianie okolo netlabelov, ktoré ponúkajú hudbu zadarmo?

  RESULTS

  Signall_FM  © dnb.sk crew 2002
  Webhosting sponzorovaný spoločnosťou WebSupport

  Toplist
  Toplist